Jana Kubíčková

Pojďme to spolu zkusit bez chemie..

JOALIS aneb DETOXIKAČNÍ MEDICÍNA

Pod názvem JOALIS se skrývají preparáty, které se používají pro detoxikaci organismu. Jejich jedinečnost spočívá v tom, že jsou to informační preparáty, které k detoxikaci používají jen přírodní složky ( léčivé byliny, vitamíny, minerály ) a informace. Oproti jiným přípravkům mají tedy řadu výhod:

 • 100% přírodní prostředky
 • nemají vedlejší účinky
 • vyhledávají příčiny nemocí
 • nastartují přirozené uzdravující procesy organismu

METODA C.I.C. aneb kontrolovaná a řízená vnitřní očista

Příčinou nemocí jsou toxiny v těle, které ovlivňují imunitní systém, který díky nim nedokáže pracovat správně a vznikají chronické potíže. Jestliže tyto toxiny z organismu odstraníme, umožníme mu dostat se do rovnováhy a nastartovat sebeuzdravující procesy.

Organismus se toxiny zanáší postupně – žádná nemoc nevznikne ze dne na den. Na začátku jsou to jen nenápadné projevy ( občasné bolesti hlavy, zad, svalů ), později se objeví chronické potíže ( záněty, alergie, astma, vysoký krevní tlak ), ale i závažné poruchy ( srdeční infarkt, mozková příhoda, cukrovka ). Toxická zátěž je do značné míry odrazem našeho životního stylu.

Z pohledu detoxikační medicíny je pojem toxin mnohem širší, než jak se běžně používá. Toxinem pro organismus jsou:

 • mikroorganismy
  viry, bakterie, plísně, paraziti
 • toxiny ze životního prostředí
  chemické látky z průmyslové činnosti, ale i z potravy, léky, těžké kovy, radioaktivní látky
 • metabolity
  soli,cukry, tuky, lepek, kasein, glutamáty
 • psychické toxiny
  stres, strach, úzkost, agrese

Toxiny z těla umí odstranit jen náš organismus, ale je-li jich moc, neumí si sám poradit. Informační složka v preparátech nese informace o tom, co toxiny jsou, jak nás poškozují a jak je vyloučit. Tyto informace zpracovává nervový a imunitní systém a ve spolupráci se všemi buňkami se snaží toxinů zbavit.


SALVIE

Ke zjišťování toxinů v těle se používá přístroj Salvie, který pracuje se změnou odporu kůže ( tzv. vegetativní funkční test ). Testuje se z jednoho bodu na dlani – z bodu osrdečníku. Po vložení dotazu  z počítačového programu nebo ampule ze sady se sledují změny v rovnováze vegetativního nervového systému, které nedokážeme ovlivnit vůlí a které nám prozradí přítomnost toxinů v organismu. Pomocí Salvie tak zjistíme, které tkáně a orgány jsou zatížené a jakými toxiny, ale také, jak se na zátěžích podílejí emoční a stresové vzorce. Na základě těchto informací se vybírají vhodné preparáty.


ČÍNSKÝ PENTAGRAM

Samotná detoxikace vychází z tradiční čínské medicíny, musí probíhat podle čínského pentagramu, tedy podle základních přírodních principů. Všechny orgány a systémy v těle spolu vzájemně spolupracují a proto se i pozitivně a negativně ovlivňují. Není proto překvapením, že se projevy potíží objeví úplně jinde a jinak, než byste čekali. Díky meridiánům, energetickým drahám, proudí informace mezi orgány, problémy v jednom orgánu se přenášejí do jiných orgánových okruhů - organismus se vždy snaží o nastolení rovnováhy.


DETOXIKACE

Neexistuje zde proto pojem diagnóza a zdánlivě stejné potíže mohou být způsobeny jinými toxiny. Příčina potíží může být tedy u každého jiná a bude se lišit i jeho detoxikační kúra. Jedna kúra trvá přibližně 6 – 8 týdnů a je sestavena ze 4 -5 preparátů. Také platí, že vyřešit konkrétní problém trvá přibližně 10% času, během kterého potíže vznikaly a trvaly.

Preparáty JOALIS lze kombinovat s jakýmikoliv přírodními i umělými preparáty, tedy i s léky a doplňky stravy. Vysazovat léky se v žádném případě nedoporučuje – to může udělat pouze lékař po zhodnocení zdravotního stavu. Není známá žádná kontraindikace, která by užívání preparátů JOALIS vylučovala.

Velké plus detoxikační medicíny je v tom, že je postavena na principech čínské medicíny, ale dokáže využít i znalosti té klasické. Řeší člověka jako celek - bere v úvahu životní styl, výživové zvyklosti i psychický stav. Dokáže tak přijít na souvislosti, které klasické medicíně unikají.


S čím umí pomoci:

 • alergie
 • ekzémy
 • záněty
 • častá nemocnost dětí i dospělých
 • opakovaně podávaná antibiotika
 • chronické potíže
 • psychické potíže
 • a mnohé další